Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Annenin Normal Doğum Videosu İzleyerek Doğuma Hazırlanması

Reklamlar

Annenin Normal Doğum Videosu İzleyerek Doğuma Hazırlanması
Reklamlar

Anne doğumdan önce bir ya da iki hafta içinde yalnız bırakılmamalıdır. Aile kişileri tarafından sevilen istenen bir annenin ruh sağlığı dengelidir. Gebe kadının aile kişilerinin özellikle tabanın il­gi, sevgi ve yardımına ihtiyacı vardır. Bu noktada babalara büyük yük düşmektedir. Babalar annenin doğum stresini azaltacak derecede hareket etmeli annenin yalnız olmadığını hissettirmelidirler. Bu yakın ilgiyi görmeyen an­neler kendilerini yalnız hissederler. Karı koca geçimsizlikleri, maddi imkansızlıklar ve ekonomik problemler, ailedeki bireylerin veya annenin sağlık problemleri, isten­meyen çocuğun olması, doğumu oldukça güçleştirir. Gebelik süre­since, özellikle doğum anında kocanın dışarda beklemesi anneye güven ve rahatlık verir, sıkıntısını eşiyle paslaşmış olur.
Anne, gebelik süresince devamlı doktor kontrolünde olmalı, doğumun sağlıklı olacağına inanmalı ve ebesine güvenmelidir. An­ne doğumun izleyeceği tüm safhalar hakkında bilgi sahibi olursa, korku duygusundan kurtulur, rahatlar. Bundan dolayı uzmanlar gebe annelerin doğumdan önce doğum videosu izlemelerini tavsiye etmektedirler.

Doğumve doğum sonrası için gerekli eşyaların hazır olması an­nenin doğumu özlemle beklenmesini sağlar. Özellikle ilk doğum yapacaklara doğumla ilgili ürkütücü olaylar anlatılmamalıdır.  Bundan dolayı anne normal doğum yapacaksa öncelikle normal doğum izlemeli , doğum nasıl gerçekleşir konusunda doğum görüntüleri izlemeli ? Doktoruna doğum anının da neler hissedeceği yönünde sorular sorarak mental olarak doğum anını kafasında canlandıracak şekilde tüm sorulara cevap bulabilmelidir. Her insanın doğumla dünyaya geldiği ve doğumun kaçınılmaz bir olay olduğu düşüncesine anneyi inandırılmalıdır.
Annenin bebeği ilk kez kollarında tutacağı sevinci ve çocuğuyla birlikte yaşayacağı yaşamı düşünmeye çalışması, doğum bekleme süresini mutlu ve çabuk geçirmesine yardım eder. Bu şekilde mental hazırlanma doğumun stresini azaltarak anne adayına kolaylık verir.
Normal doğum öncesi annenin neler yaşadığı normal doğumun nasıl gerçekleştiği konusunda daha detaylı bilgiyi alim anne bloğunda yayınlanan  Normal Doğum İzle Öğren ve Aklındaki Soruları Cevapla başlıklı yazıda bulabilirsiniz. Yazıda doğum anında annenin hangi evrelerden geçeceği ve bebeğini kucağına alıncaya kadar neler yaşayacağı anlatılırken normal doğumu merek eden annelere doğum videosunu da izletiyor….

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.